Aktuality
Program
Historie
Kmotři
Patroni

Ples

Soubor
Galerie
Kontakt
1. PLES VALAŠSKÉHO NÁRODNÍHO DIVADLA V KAROLINCE
s Pavlem Zedníčkem, konaný 3. února 2007 
 
     První krok k založení novodobé tradice v Karolince učinili pořadatelé historicky prvního plesu místního Valašského národního divadla v sobotu 3.února 2007 jeho uspořádáním. 
 
     Pod záštitou starosty města Tomáše Hořelici a jeho úvodním projevu zahájilo slavnostní část plesu předání cen osobnostem, které proslavily nejen své obce, ale i naši republiku v zahraničí. 
Oceněni byli:
    - Jan Srněnský z Ústí
    - Jiří Sívek a Jindřich Černovský z Huslenek
    - Mojmír Trávníček a Martin Vráblík z Nového Hrozenkova 
    - in memoriam Jan Matyščák z Karolinky
 
     Předání moderovali jako hlavní hosté radní Zlínského kraje pro kulturu ing. Jindřich Ondruš a známý herec Pavel Zedníček. Ten zůstal ve pro něj oblíbené Karolínce velmi rád po reprízovaném představení divadelní komedie autorky Dany Laurentové - Drahouškové, v němž se v předešlých dnech divákům představili mimo něj další známí herci jako Jana Paulová, Anežka Svobodová, David Suchařípa a Jiří Kohout.
 
     Taneční část a pohodovou hudbu po celý večer zajišťovaly skupina Cadillac z Valašského Meziříčí v čele s Ivanem Klímou a také muzika Jasénka pod vedením primáše Zdeňka Zmeškala, které postupně pozvaly na taneční parket všechny návštěvníky večera, mezi kterými kromě většiny místních zastupitelů nechyběly významné osobnosti politického i kulturního života ze širokého okolí. Nepřehlédnutelnou postavou mezi nimi byla do klasického valašského kroje oblečená hlavní pořadatelka a ředitelka Valašského národního divadla, paní Marie Chovanečková.
 
     Půlhodinovým pásmem zaujal diváky známý soubor valašských písní a tanců Jasénka a v průběhu večera měli diváci ještě několikrát příležitost k aplausu, například při vystoupení skupiny břišních tanečnic Bella group dance nebo Tanc-klubu Mileny Šmigurové ze Vsetína.
 
     Úplným vyvrcholením pak byla půlnoční velká tombola, ze které si šťastný výherce odnesl jako hlavní cenu, kterou věnovalo město Karolinka spolu s nejvýznamnějším občanem města Jiljí Hartingrem originál mistrova obrazu. 
 


  ZPĚT   Zpět na předchozí stránku

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
další informace