Aktuality

Program

Historie
Kmotři
Patroni
Ples
Soubor
Galerie
Kontakt

Program představení - 2. pololetí 2014Mezi nebem a ženou

Výstupy popisují z různých úhlů různé, reálné i bizarní, konflikty mezi mužem a ženou, a jednotlivé měsíce v roce tvoří paralelu k vývoji lásky mezi nimi, k jejímu vzniku, vývoji i zániku. Někdy jde o šťastnou lásku, jindy naopak o rozchod, jednou o mladý pár, jindy o starší. Nálada jednotlivých měsíců je přenášena do výstupů - leden představuje genezi lásky, únor rozhovor milenců v posteli, březen je pantomimou Muže a ženy na lavičce v parku atd. Scénami prostupují motivy hříšného jablka, sexu, pochybování o lásce, ale i její vzývání, jednotlivé scény se někdy dějově prolínají. Konec hry zachycuje stařenku a starouška, kteří ulehají do postele již ne kvůli sexu, nýbrž aby usnuli - je konec roku, takže věčným spánkem?
 
 
Datum konání: Pondělí 29. září 2014
Začátek: 19:30
 
Hrají: do divadla >>
   D. Mórová
   M. Trnavský
   R. Novák
 
Režie: D. Gombár
 


Žena za pultem: pult osobnosti

Legendární vševědoucí levicová prodavačka se vrací ve vizionářské komedii! Je volební víkend. Jiřina, prodavačka v malém koloniálu, věří, že to konečně dopadne a komunisté vyhrají. Již dlouho se učí, jak se řeknou čínsky rohlíky a vlašák, protože chce stačit čínským obchodníkům, kteří přijdou, až se rozjede obchod s východem. Číňané nezklamou, ti nejsou jako Rusové. Tentokrát to všechno vyjde a její syn Kája udělá hereckou kariéru, bude novým Vladimírem Brabcem. Hanka, která nakupuje u Jiřiny makrobiotickou stravu, se jí vysmívá. Komunisti nikdy nevyhrají a Jiřina je bláhová. Ale není náhodou naivní spíš Hanka, když věří, že s ní její stokilový muž Pepa drží dietu…?Jiří Lábus a Oldřich Kaiser ve čtyřech rolích v komedii, která je tak šílená, že to možná jednou může být pravda!
 
Datum konání: Sobota 18. října 2014
Začátek: 19:30
 
Hrají: do divadla >>
   J. Lábus
   O. Kaiser
 
Režie: D. Drábek
 


Play Strinberg

Manželský trojúhelník - Alice (Zuzana Slavíková), její manžel Edgar (Jiří Štěpnička) a Kurt (Vladislav Beneš) mezi sebou zápasí o své vlastní já, a to způsobem příkladně bezohledným, ale do morku kosti pravdivým. Humor, který se z těchto dialogů rodí, někdy vyvolává mrazení v zádech…
 
Datum konání: Neděle 23. listopadu 2014
Začátek: 17:00
 
Hrají: do divadla >>
   Z. Slavíková
   J. Štěpnička
   V. Beneš
 
Režie: G. Skála
 


Cena za něžnost

Divadelní hra Dana Gordona vznikla podle stejnojmenného filmu, který v roce 1984 získal hned pět prestižních filmových Oscarů, včetně Oscara za nejlepší film. Hra stejně jako film zdařile osciluje na hranici komedie a melodramu, předvádí téměř 30 let vztahu dvou žen, matky a dcery. Aurora je velmi autoritativní žena, poněkud výstřední vdova, která žije jen pro svou dceru Emmu, které se snaží organizovat a kontrolovat život
 
Datum konání: Neděle 9. listopadu 2014
Začátek: 17:00
 
Hrají: do divadla >>
   J. Janěková
   J. Čvančarová
   A. Pyško
   M. Holubcová / D. Choděrová
   J. Kačer / P. Pelzer / J. Fišar
   D. Choděrová / P. Hobzová
 
Režie: V. Čermáková
 

 

Mandarínková izba

Komédia plná francúzskeho espritu a šarmu ponúka zaujímavé príbehy ľudí vo vtipných, krátkych jednoaktovkách s prekvapivým, niekedy priam detektívnym záverom. Štyria herci sa v nich prevteľujú do viacerých postáv a osudov. Všetky sa odohrávajú v malom parížskom hotelíku a v záhadnej izbe, zvanej mandarínková, ktorá má svoj vlastný príbeh.  
 
Datum konání: Středa 3. prosince 2014
Začátek: 19:30
 
   M. Kramár
   Z. Tlučková
   B. Ondrejková
   P. Topolský
 
Režie: L. Vajdička
 

  ZPĚT   Zpět na předchozí stránku

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
další informace